Časté dotazy

Co je mince?

Z pohledu zákona lze za mince označovat to co bylo nebo je aktuálním platidlem. Nejčastější technologií výroby je ražba, dále lití apod.. Materiál mincí je různý. Řada mincí, které se dnes již jako aktuální platidlo(oběživo) nepoužívají má stále značnou historickou a sběratelskou hodnotu. 

Jaké další druhy výrobků známe pod pojmem mince?

Kromě mincí chápaných jako klasické platební oběživo máme mince pamětní a investiční, které spolu s historickými mincemi jsou v hledáčků sběratelů a nazývají se také jako sběratelské. Hodnota historických mincí nevychází z hodnoty materiálu, ale je dána dobou, ve které(nebo před kterou) byla zhotovena. U historických mincí hraje roli v ceně(hodnotě)také jejich počet, který se zachoval. Sběratelské mince jsou orientovány na vzhled, období, určitou událost, osobnost a materiál či více zaměření dohromady.

Co říká Česká legislativa?

Naše legislativa zná v této oblasti dva pojmy. Jedním jsou mince, druhým medaile. Medaile jsou výrobky používané ve smyslu ocenění nějakého sportovního, kulturního, společenského či chovatelského počinu. To je důvod proč se v tuzemských kruzích u sběratelských výrobků(i investičního rázu) pojem medaile příliš nepoužívá, ale uchytil se pojem mince. Toto označení je vhodnější a i naše společnost u svých výrobků pojem mince používá. Mincemi ve smyslu platebním tedy nebyly a nejsou, ale za splnění určitých podmínek se stát mohou.

Jaké mince vyrábí Zlato Všem s.r.o.?

Naše výrobky jsou primárně vyráběné investičně s orientací na materiál typu zlato, stříbro apod. a nejsou tedy klasickým oběživem. Do budoucna chceme vytvořit obchodní skupinu, kde bude možnost některými mincemi i platit. Je to dobré zvláště v situacích, kdybychom se v Česku dostali do hyperinflace či uzavření bank apod..

Chci investovat do drahých kovů, jak na to?

Nejvíce námi doporučovaným drahým kovem je zlato. Můžete ho koupit v různé ryzosti. Čím nižší ryzost, tím levnější. Nejdražší je nejvyšší ryzost 999/1000. Zlato můžete koupit od řady firem, které ho v ČR prodávají. U naší společnosti můžete začít již s nákupem fyzického zlata typu minimincí o váze 1 gram. Nakupovat můžete jednorázově větší množství nebo vždy jeden kousek z nové emise či v režimu spoření po jedné minci měsíčně.

Proč nakupovat u nás?

Jsme tuzemský výrobce, který nabízí originální výrobky. Výrobky nad 1 gram jsou u nás číslované a vychází v limitovaných emisích. Naše výrobky jsou kontrolované puncovním úřadem. Nabízíme tak jednu z nejbezpečnějších alternativ nákupu drahých kovů v ČR pod tuzemskou kontrolou. Námi prodané drahé kovy také vykupujeme zpět dle obchodních podmínek není-li smluvně sjednáno jinak. 

Vyrábíte reklamní mince?

Ano, každá firma či společnost řeší získávání nového klienta nebo si chce udržet a prohloubit vztah s tím stávajícím. Alternativa reklamních mincí patří mezi nejsolidnější možnost, kterou můžete využít. Mincí z drahého kovu nikoho neurazíte, ale naopak vyjádříte úctu a respekt k danému klientovi. Zároveň máte mezi lidmi něco hodnotného co Vám bude dělat reklamu neustále. Ideální pro tento účel je stříbro, které můžete mít v solidní velikosti a zároveň se vejdete do limitu reklamního předmětu. Reklamní mince vyrábíme již od 100 kusů. Vaše poptávky můžete posílat na zlatar@zlatar.cz.

Chci vědět o novinkách, dáte mi vědět?

Našim klientům dáváme vědět zpravidla elektronicky někdy i telefonicky. Chcete-li mít rychlý přístup k novinkám, stačí se na tomto webu zaregistrovat. Zveme Vás mezi naše fanoušky na Facebooku a Instagramu.